Bitirme tezi hazırlama lisans eğitiminizin tamamlanabilmesi için aşmanız gereken en önemli aşamalardan biridir. Eğitiminiz süresince aldığınız bilgilerin ışığında okulunuz sizden bir bitirme tezi hazırlamanızı isteyecektir. Lisans öğrencilerinin bitirme tezi hazırlama konusunda düştüğü temel sorun ise bu tezin hazırlanması konusunu son günlere bırakmaktır.

Bunun yanısıra öğrencinin tez hazırlama konusunda tecrübesi olmaması, seçtiği tez konusu ile ilgili bilgi eksikliği, tezi hazırlamak için gerekli kaynaklara sahip olmaması da diğer sorunlardır. Bitirme tezi hazırlamak bu manada öğrenci için oldukça zorlayıcı bir süreç halini almaktadır. Çünkü sanılanın aksine bitirme tezleri önemli ölçüde akademik bilgi, tez yazımı alanında tecrübe ve ciddi bir zaman isteyen çalışmalardır. Tüm tezlerde olduğu gibi bitirme tezi hazırlamak önemli bir zaman dilimini harcamayı gerektirir.

Tez hazırlayanlar genelde zaman yönetimini doğru yapamamakta ve araştırma metodlarını doğru uygulayamamaktadırlar. Tezhazirlamamerkezi.com işte bu aşamada devreye girmekte ve bitirme tezinin hazırlanmasında size akademik danışmanlık yapmak ve tezinizi zamanında önce tamamlayıp size yardımcı olmak için profesyonel akademik danışman kadromuzla destek olmaktayız.

bitirme-tezi-hazirlama

Tez Hazırlama Merkezi sizlere bitirme tezinizin hazırlanması konusunda şu aşamalarda hizmet vermektedir.

Tez Konusu Seçimi;

Eğitim gördüğünüz bölüme bağlı olarak bitirme tezi konu seçimi için size yardımcı oluyoruz. Seçtiğimiz tez konularından onaylanan bitirme tezi konusu için taslak oluşturuyoruz. Eğer siz zaten te konunuzu seçmişseniz o konuya uygun bitirme tezi taslağı oluşturuyoruz. Taslağınız onaylandıktan sonra ise tezin yazımına başlıyoruz.

Tez Araştırma Metodu ve tez taslağını oluşturma;

Bitirme tez çalışmanızın taslağında bulunan bölümlerden biriside tez çalışmanızı hazırlayacağınız araştırma metodu belirlemedir. (outline)Taslakta kısa ve öz bilgilere yer verilmektedir. Taslakta yer alan kısımlar;

  • Tez çalışmanızın konusu
  • Tez çalışmanızın araştırma metodu
  • Tez çalışmanızın içindekiler kısmı
  • Tez çalışmanızın geçici kaynakça bölümüdür.
Tez Çalışmanız İçin Geçici Kaynakça Oluşturma;

Tez çalışmanızda kullanacağınız 1-2 haftalık kaynak taramasıyla oluşturulan ve çalışmanızın içeriğindeki yerli-yabancı kaynakları gösteren  tez taslağınızın son kısmıdır.

Tez Yazma Aşaması;

Tezinizin taslak kısmı tarafınıza gönderdikten sonra sizden geri bildirim beklenir. Geri bildirim olumlu yada olumsuz olabilir. Olumsuz olduğu taktirde taslak tekardan danışman hocanızın istediği şekilde tasarlanır ve bu aşama olumlu oluncaya kadar devam eder. Genellikle yaptığımız tez taslakları ilk seferde kabul edilmektedir. Tez çalışmanızın outline kısmıyla ilgili olarak sizden gelecek geri bildirim sonucu olumlu olması durumunda çalışmanızın yazım aşamasına geçilir. Tez yazımı profesyonel kadromuz tarafından sağlanmakta olup sizin vereceğiniz süreye kadar tamamlanmak üzere hızlı bir şekilde kaynak taraması ve literatür taraması yapılarak titizlikle hazırlanmaktadır.

Tez Yazımı Bittikten Sonraki Süreç;

Tez yazımı sürecinin son aşaması tez yazımı bittikten sonraki süreçte sizden okulunuzun tez yazım formatı istenir ve hazırlanmış olan çalışmanız tez formatınıza göre dizgilenerek son halini alır. Son hali size mail olarak gönderilir. ve sizin yapmanız gereken en son süreçte tez çalışmanızı ciltleyip sunum için hazırlamaktır.

Bitirme tezi çalışmanızla ilgili detayları talep formu ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Temsilci arkadaşlarımız size en kısa sürede ulaşacaklardır.

Bitirme Tezi Hazırlama