Doktora tez hazırlama çalışmaları ileri seviyede akademik bilgi, tecrübe ve zaman isteyen çalışmalardır. Doktora tezi hazırlama çalışmalarını hazırlamadaki en önemli unsur zaman konusudur. Doktora tezi yazım aşamasında genelde iş ve çalışma koşullarından dolayı tez yazımı için gerekli zamanı ayıramamaktadırlar. Bu konuda size destek olmak ve çalışmanızı zamanından önce bitirip tarafınıza yardımcı olmak için doktora tezi yazan profesyonel tez danışmanı kadromuzla yanınızdayız.

Doktora tezi yazdırma danışmanlığı sürecinde sizlere yardımcı olduğumuz unsurlar;

Tez Konusunun Seçimi;

Bölümünüzle ilgili olarak Doktora tezi konunuzu belirlemede sizlere yardımcı oluyoruz. Çalışmanızla ilgili birden fazla konu oluşturup size bildiriyoruz. Tez çalışmanızın konusuyla ilgili olarak danışman hocanızdan onay aldğınız gibi ön çalışma olan (outline) taslak çalışması sürecine geçmiş oluyoruz. Yada tez çalışma konunuzu siz belirlemişseniz ve bu konuda danışman hocanızdan onay aldıysanız. Tez konunuzla birlikte gerekli olan detayları aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza iletebilirsiniz. Tez konunuzla ilgili olarak ön çalışma olan (outline) taslak çalışması sürecinde profesyonel kadromuzla yanınızdayız.

Tez Araştırma Metodu ve tez taslağını oluşturma;

Doktora tez çalışmanızın taslağında bulunan bölümlerden biriside tez çalışmanızı hazırlayacağınız araştırma metodu belirlemedir. Doktora tez taslağı tezin içeriğini yansıtacak öz bilgileri içermelidir. Doktora tez önerisi hazırlama alanında da sizlere yardımcı oluyoruz. Doktora tez önerisi kapsamında yer alan kısımlar;

  • Tez çalışmanızın konusu
  • Tez çalışmanızın araştırma metodu
  • Tez çalışmanızın içindekiler kısmı
  • Tez çalışmanızın geçici kaynakça bölümüdür.

Doktora Tez Çalışmanız İçin Geçici Kaynakça Oluşturma;

Doktora tezi hazırlama esnasında kullanacağınız 1-2 haftalık kaynak taramasıyla oluşturulan ve çalışmanızın içeriğindeki yerli-yabancı kaynakları gösteren  tez taslağınızın son kısmıdır.

Doktora Tezi Yazma Aşaması;

Doktora tezi taslağı tarafınıza gönderildikten sonra sizden geri bildirim beklenir. Geri bildirim olumlu yada olumsuz olabilir. Olumsuz olduğu taktirde taslak tekrardan danışman hocanızın istediği şekilde tasarlanır ve bu aşama olumlu oluncaya kadar devam eder. Genellikle yaptığımız tez taslakları ilk seferde kabul edilmektedir. Tez çalışmanızın outline kısmıyla ilgili olarak sizden gelecek geri bildirim sonucu olumlu olması durumunda çalışmanızın yazım aşamasına geçilir. Doktora Tez yazımı profesyonel kadromuz tarafından sağlanmakta olup sizin vereceğiniz süreye kadar tamamlanmak üzere hızlı bir şekilde kaynak taraması ve literatür taraması yapılarak titizlikle hazırlanmaktadır. Her alanda ve konuda doktora tezleri yazılır ve gerekli danışmanlık hizmeti verilir.

Tez Yazımı Bittikten Sonraki Süreç;

Tez yazımı sürecinin son aşaması tez yazımı bittikten sonraki süreçte sizden okulunuzun tez yazım formatı istenir ve hazırlanmış olan çalışmanız tez formatınıza göre düzenlenerek son halini alır. Son hali size mail olarak gönderilir. ve sizin yapmanız gereken en son süreçte tez çalışmanızı ciltleyip sunum için hazırlamaktır.

Doktora tezi çalışmanızla ilgili detayları talep formu ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Temsilci arkadaşlarımız size en kısa sürede ulaşacaklardır.

Doktora Tezi Hazırlama