Online intihal tespit programları hazırladığınız tez, proje, ödev ve makaleleri alıntı, benzerlik ve kopya oranını belirlemek için gereklidir. Bu benzerlik oranlarını tespit etmek için online intihal programı önemlidir. İntihal tespiti için ücretli uygulamalar bulabilirsiniz (Turnitin,Plagirismdetect ve Itenticate). Ancak bu uygulamalar kurumsal müşterilere (okullar, şirketler) yönelik toplu satış yapmaya yönelikler. Eğer benzerlik oranını tespit edecek bir program arıyorsanız sitemizde onlarca programın değerlendirilmesini bulabilirsiniz. Biz sitemizde ücretsiz ve bireysel kullanıcılara yönelik intihal tespit programı seçeneklerini tanıtıyoruz.

Viper:

İlk ücretsiz programımız Viper. Sitesinde anlattığına göre Turnitin’den çok daha gelişmiş özellikleri var. Programın tek eksisi sadece Windows versiyonunun olması (o açıdan deneme imkanım olmadı). Programın güzel bir özelliği de sadece internetteki kaynaklarda değil bilgisayarınızda bulunan doküman arşivinde de tarama yapabilmesi. İndirmek için aşağıdaki resimlere tıklayabilirsiniz. Programla ilgili değerlendirmelerinizi yorumlara yazarsanız sevinirim. Eğer sadece bilgisayarınızaki dökümanlar arasında tarama yapmak istiyorsanız da WCopyFinden yetenekli programlardan birisi, üstelik açık kodlu.

Plagium

Oldukça basit arayüzlü bir internet sitesi. Yahoo’nun arama sonuçlarını kullanan site, girdiğiniz metini diğer internet sitelerinde arıyor, ve sonuçları güzel bir grafik üstünde görebiliyorsunuz. Eğer metin aramak değil de mesela bir internet sitesindeki yazıların başka sitelerde kopyalanıp kopyalanmadığını öğrenmek istiyorsanız;  CopySpace sitesini kullanabilirsiniz.

Plagiarisma

Bu da tamamen internet üstünden çalışan bir sistem ve şimdiye denediklerim içinde en hoşuma gideni, çünkü Google, Bing ve Yahoo’da arama yapabildiği gibi, akademik makalelerdeki intihal olaylarını tespit etmede çok işe yarayabilecek Google Scholar ve Google Books sitelerinde de arama yapabiliyor. Üye olduğunuzda (ücretsiz), iki metin arasındaki benzerlikleri bulma seçenekleri gibi ekstra özellikleri de kullanabiliyorsunuz. Daha kapsamlı aramalar için paralı üyelik seçeneği de var ancak ücretsiz hali bile oldukça başarılı.

online intihal programı bulmak için internette kısa bir arama yapmanız yeterlidir, ücretli olduğu gibi pek çok ücretsiz online intihal programı da mevcuttur.

online intihal program ile ilgili aramalar
intihal programı nasıl çalışır
intihal programı ekşi
intihal nedir intihal tespiti
intihal programı indir
ücretsiz benzerlik tespit programı indir
intihal programları tez
intihal programı tesbit
intihal programı proje tez

Online İntihal Tespit Programları