İntihal oranı düşürülür, benzerlik oranı düzeltme yapılır.. Tez ve proje intihal – benzerlik oranı üniversite kabul edilen oranın üzerinde çıkmışsa intihal oranı düşürme hizmeti veriyoruz. Tez, proje, makale, ödev, essay hazırlanırken en sık karşılaşılan sorunlardan biri okulun istediği benzerlik veya intihal oranı üzerinde bir intihal çıkmasıdır. İntihal oranının istenilen orana çekilebilmesi için Turnitin veya iThenticate vb intihal proğramları bir rapor çıktısı verir. Bu intihal raporunu bize göndermeniz halinde intihal oranı istediğiniz orana düşürülerek size teslim edilir. Tez yazımı, proje yazımı sonrasında intihal çıkması bazen gelişi güzel kopyala yapıştır şeklinde çalışma yapılmasından bazen de istemsiz olarak benzerliğin yüksek çıkmasından olabilir. İnternet’ten veya diğer tez ve projelerden kes kopyala yapıştır şeklinde çalışmalar veya aşırma şeklinde çalışma yapmak sebebiyle intihal oranı yüksek çıkacaktır. Bilinçsiz olarak intihal yapma ise tez proje yazımı yapılırken alıntılamaların kendi cümlelerinizle değil de olduğu şeyliyle kaynakları yazmaktan kaynaklanır.

İntihal oranı ölçümü için bazı intihal tespit programları ile mümkün olmaktadır. Tüm üniversiteler uzun yıllardır intihal tespit yazılımları kullanıyorlar. Bu programlardan en çok bilinenleri turnitin ve iThenticate programlarıdır. Bu benzerlik tarama programları yazdığınız tez veya projede hangi kaynaklardan ne kadar alıntılama yaptığınızı arşivindeki tüm makale, tez, proje, kitap gibi akademik çalışmaları tarayarak ortaya çıkarır. Bu benzerlik tarama programları ve siteleri ücretli programlardır. Sitemizde araştırma yaparsanız ücretsiz intihal tarama programları ve ücretsiz intihal tarama siteleri için adresleri bulabilirsiniz.

Tez hazırlama merkezi olarak intihal oranı titiz çalışma yapılarak düşürülür. İntihal oranı düşürme çalışması sorasında tez veya proje benzerlik oranı okulunuzun istediği seviyeye kadar düşürülür.

İntihal oranı düşürme çalışmaları esnasında dilerseniz üniversite yazım kılavuzu dikkate alınarak çalışmanın şekilsel düzenlemesi de istenilen şekilde yapılır.

Lisans, yüksek lisans, doktora, master ve uzmanlık tezleri projeleri için intihal oranı düşürme, benzerlik oranı düşürme, intihal azaltma çalışmaları yapılır.

İntihal oranı düşürme ve benzerlik oranı düşürme çalışmanızla ilgili detayları talep formu ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Temsilci arkadaşlarımız size en kısa sürede ulaşacaklardır.

 

Tez Proje İntihal Oranı Düşürme