Yüksek lisans çalışmaları ileri seviyede akademik bilgi, tecrübe ve zaman isteyen çalışmalardır. Yüksek lisans çalışmaları hazırlamadaki en önemli unsur zaman konusudur. Yüksek lisans tezi hazırlayanlar genelde iş ve çalışma koşullarından dolayı tez projelerine gerekli zamanı ayıramamaktadırlar. Bu konuda size destek olmak ve çalışmanızı zamanından önce bitirip tarafınıza yardımcı olmak için profesyonel kadromuzla yanınızdayız.

Yüksek lisans tezlerinde sizlere yardımcı olduğumuz unsurlar;

Tez Konusunun Seçimi;

Bölümünüzle ilgili olarak  tez çalışma konunuzu belirlemede sizlere yardımcı oluyoruz. Yüksek Lisans Tezi Hazırlama çalışmanızla ilgili birden fazla konu oluşturup size bildiriyoruz. Tez çalışmanızın konusuyla ilgili olarak danışman hocanızdan onay aldğınız gibi ön çalışma olan (outline) taslak çalışması sürecine geçmiş oluyoruz. Yada tez çalışma konunuzu siz belirlemişseniz ve bu konuda danışman hocanızdan onay aldıysanız. Tezkonunuzla birlikte gerekli olan detayları aşağıdaki formu doldurarak tarafımıza iletebilirsiniz. Tez konunuzla ilgili olarak ön çalışma olan (outline) taslak çalışması sürecinde profesyonel kadromuzla yanınızdayız.

Tez Araştırma Metodu ve tez taslağını oluşturma;

Yüksek lisans tez çalışmanızın taslağında bulunan bölümlerden biriside tez çalışmanızı hazırlayacağınız araştırma metodu belirlemedir. (outline)Taslakta kısa ve öz bilgilere yer verilmektedir. Taslakta yer alan kısımlar;

  • Tez çalışmanızın konusu
  • Tez çalışmanızın araştırma metodu
  • Tez çalışmanızın içindekiler kısmı
  • Tez çalışmanızın geçici kaynakça bölümüdür.

Geçici Kaynakça Oluşturma;

Tez çalışmanızda kullanacağınız 1-2 haftalık kaynak taramasıyla oluşturulan ve çalışmanızın içeriğindeki yerli-yabancı kaynakları gösteren  tez taslağınızın son kısmıdır.

Tez Yazma Aşaması;

Tezinizin taslak kısmı tarafınıza gönderdikten sonra sizden geri bildirim beklenir. Geri bildirim olumlu yada olumsuz olabilir. Olumsuz olduğu taktirde taslak tekardan danışman hocanızın istediği şekilde tasarlanır ve bu aşama olumlu oluncaya kadar devam eder. Genellikle yaptığımız tez taslakları ilk seferde kabul edilmektedir. Tez çalışmanızın outline kısmıyla ilgili olarak sizden gelecek geri bildirim sonucu olumlu olması durumunda çalışmanızın yazım aşamasına geçilir. Tez yazımı profesyonel kadromuz tarafından sağlanmakta olup sizin vereceğiniz süreye kadar tamamlanmak üzere hızlı bir şekilde kaynak taraması ve literatür taraması yapılarak titizlikle hazırlanmaktadır.

Tez Yazımı Bittikten Sonraki Süreç;

Tez yazımı sürecinin son aşaması tez yazımı bittikten sonraki süreçte sizden okulunuzun tez yazım formatı istenir ve hazırlanmış olan çalışmanız tez formatınıza göre dizgilenerek son halini alır. Son hali size mail olarak gönderilir. ve sizin yapmanız gereken en son süreçte tez çalışmanızı ciltleyip sunum için hazırlamaktır.

Yüksek lisans tez çalışmanızla ilgili detayları talep formu ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Temsilci arkadaşlarımız size en kısa sürede ulaşacaklardır.

Yüksek Lisans Tezi Hazırlama